Z kamerą wśród Książek

Internetowy program z wideorecenzjami. Nowy odcinek w każdy Piątek!

www.youtube.com/user/zkamerawsrodksiazek

 

Kolejny autor poleca moją recenzję!

Peter Gabriel. Świat realny, świat sekretny. - Maurycy Nowakowski

Maurycy Nowakowski. Wiecie kto to? Z jednej strony - jeden z moich facebookowych fanów. A jak się zorientowałem ostatnio - również autor książki, o której opowiem już w piątek!

 

  

 

Link do recenzji: http://youtu.be/yZe40lYaInM

 

"Ale tak naprawdę, to chciałbym zostać lemieszem. Nie wiem, co to jest, ale mam wrażenie, że taka egzystencja ma głębszy sens."
Kolor magii - Pratchett Terry

Sir Terry Pratchett, Kolor Magii

ZWYCIĘSTWO!
ZWYCIĘSTWO!
Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie - Rafał Kosik

Moja recenzja najnowszej części serii Felix, Net i Nika - Rafał Kosik wygrała konkurs na najlepszą recenzję organizowany przez Gildia.pl Fantastyczny Portal Kulturalny

 

Cieszę się!

Szubienicznik - Jacek Piekara

Recenzja powstała przy współpracy z portalem gildia.pl
Aby być na bieżąco, subskrybuj!

Jeżeli lubisz czytać książki, dołącz do mnie na Facebooku:
http://www.facebook.com/zkamerawsrodk...
Więcej recenzji, gotowe playlisty i informacje na kanale:
http://www.youtube.com/user/zkameraws...
Blog:
http://zkamerawsrodksiazek.blogspot.com/

Więcej o recenzji: Były czasy, kiedy Rzeczpospolita była potęgą. Kiedy "Szlachcic na zagrodzie równy był wojewodzie" a " Gość w dom - Bóg w dom" oznaczał. Kiedy ze szlachecką fantazją Panowie ucztowali, pili i się bili. Co kryje się poza genialną okładką "Szubienicznika"? Romans? Akcja? Zagadka? Pokrętny kryminał? Dowiecie się z recenzji! :)

"Jeżeli Zbigniew Nienacki czytałby Stanisława Lema, to pisałby jak Rafał Kosik"

Cytat z audycji radiowej z 1 czerwca

http://www.radiopin.pl/audycje/archiwum/89/Slowa_Kluczowe

Społeczność Książkowych Bloggerów

Świetna propozycja dla Książkowych Blogerów, Vlogerów, jak i tych, którzy po prostu kochają książki i chcą być na bieżąco. Społeczność liczy prawie 500 osób. Dołączając, zdobywasz możliwość wypromowania swoich recenzji, poczytania ciekawych rzeczy jak i po prostu podyskutowania z innymi, takimi jak ty :) Polecam :)

Każdemu się zdarza, że ma kaca. Czy to moralnego, alkoholowego, czy książkowego. I właśnie ten ostatni rodzaj dotknął mnie ostatnimi czasy. Ponieważ nie zdążyłem przeczytać książki, w zamian za to dostajecie vloga: Może nieco ponurego, dobijającego - no ale sorry. Taki nastrój. Mimo, ze taki, a nie inny, vlog jest bogaty w informacje co do dalszego rozwoju ZKWK, współprac, wydarzeń itd. Enjoy :)

 

Alicja w Krainie Książek (blog):
http://alicjawkrainieksiazek.blogspot.com/
Alicja w Krainie Książek (FB):
https://www.facebook.com/pages/Alicja-w-Krainie-Książek/

aleKulturka:
http://www.youtube.com/user/aleKulturka
wanilioweczytadla:
http://www.youtube.com/channel/UC-IAHs6eeN6DcVu-4h8ltRw

Mój blog:
http://zkamerawsrodksiazek.blogspot.com/
Mój Fanpejdż:
https://www.facebook.com/zkamerawsrodksiazek
Mój profil BL:
http://zkamerawsrodksiazek.booklikes.com/

Muzyka w tle:
Jan Sebastian Bach
Pasja wg. św. Jana chór I
(polecam zapoznać się z całością dzieła)

Co by było, gdybym był FRAJEREM?
Co by było, gdybym był FRAJEREM?
Na to odpowiada Tajemniczy Fan (nie zgodził się na ujawnienie swojego imienia), za co mu bardzo dziękuję. To miłe (przynajmniej dla mnie) :)
Czy może być lepsza rekomendacja? :)
Czy może być lepsza rekomendacja? :)
Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka - Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Świat Zero - Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci - Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa - Kosik Rafał Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Kosik Rafał Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów - Kosik Rafał Felix, Net i Nika oraz orbitalny spisek 2. Mała Armia - Kosik Rafał

Rafał Kosik poleca ten odcinek!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=462925067128537&set=pb.363730673714644.-2207520000.1369786707.&type=3&theater

Aby być na bieżąco, subskrybuj!

Pełen odcinek programu Śląskie czyta:
http://www.tvp.pl/katowice/edukacja/slaskie-czyta/wideo/19-maja/11137196
Śląskie czyta na FB:
https://www.facebook.com/SlaskieCzyta

Z kamerą wśród Książek na Facebooku:
http://www.facebook.com/zkamerawsrodksiazek
Więcej recenzji, gotowe playlisty i informacje na kanale:
http://www.youtube.com/user/zkamerawsrodksiazek
Blog:
http://zkamerawsrodksiazek.blogspot.com/

Więcej o recenzji:
Sentymentalnie - bo przyglądniemy się temu, jak Z kamerą wśród Książek zmieniło się w ciągu 6 miesięcy. Porównamy odcinek 1 z 25. Pomyślimy też trochę nad przysżłością - co mnie czeka, skoro 6 miesięcy wystarczyło, żeby nawiązać współpracę z TVP? Co będzie dalej?
FNiN - ponieważ moja 1 recenzja była właśnie o 1 części serii Felix, Net i Nika - wobec tego w odcinku 25 wracam do niej, pokazując Wam to, na czego punkcie oszalała cala TVP - czyli mój fragment programu Śląskie Czyta.

Link do odcinka: http://youtu.be/Nk4AF8agRFk
Link do odcinka: http://youtu.be/Nk4AF8agRFk
Rafał Kosik poleca moją telewizyjną recenzję Felixa, Neta i Niki, a przy tym zwraca się do mnie per "Panie Redaktorze" - no cóż to się porobiło...
"Poszedłem do liftu, ale nawet nie trza było naciskać elektro knopki, żeby czeknąć, czy działa, czy nie, bo widać tej nocy ktoś tak horror szoł tutaj łomotnął, aż metalowe drzwi się zupełnie wygięły, rzeczywiście mast bi nielicha krzepa, więc okazałem się zmuszony człapać piechotą haj ap na dziesięć pięter. "
Nakręcana Pomarańcza - Anthony Burgess

I cała "Mechaniczna pomarańcza" w nowym tłumaczeniu jest włąśnie taka. Czyta się wolniej, ale nadaje to niesamowitego klimatu :)

Tak, uważam się za pokolenie Pottera!

Harry Potter i Kamień Filozoficzny  - Andrzej Polkowski, J.K. Rowling

Do tej książki (zresztą, jak do całej serii) mam niesamowity sentyment. Kiedy byłem w podstawówce, wyszła pierwsza część i zupełnie odmieniła moje życie. Kiedy Harry miał lat 11 - ja też. Kiedy jego świat był prostu i niewinny (stosunkowo) - mój też taki był. Potem wszystko zaczęło się komplikować. Jak u mnie. Kiedy kończyła się seria, miałem lat 17. Jak Harry.
Jednak największy sentyment mam cały czas do części 1. Nie jestem w stanie policzyć, ile razy ją przeczytałem. 20? 40? W każdym razie liczby rzędu dziesiątek. Z tą książką zawsze kojarzy mi się beztroski czas dzieciństwa - miejsca, w których czytałem, zabawy oparte o ksiażkę, osoby, z którymi o niej rozmawiałem.
Dziś przeczytałem jednak pod nieco innym kątem - w ramach przygotowań do matury ustnej. Połknąłem ją w nieco ponad 3 h. I... mimo, że już niejestem tym 11 latkiem, książka nadal mnie porusza. Popatrzyłem na nią nieco obiektywniej (wiedząc, jak to się dalej rozwinie, patrząc przez pryzmat sukcesu, jaki osiągnęła) ale nie odebrało to jej... Magii.

Bo książka - tak jak moje dzieciństwo - jest i już na zawsze pozostanie MAGICZNA.

Współpraca z TVP!

I stało się. Owoce tak długo zapowiadanej na FB współpracy z TVP wreszcie ujrzały światło dzienne. Oto odcinek programu "Śląskie czyta" emitowany przez TVP Katowice i TVP Kultura, w którym Z kamerą wśród Książek ma swoją minutkę. Enjoy :)

<ponieważ jakość nie zachwyca, udało mi się wynegocjować, że specjalnie dla YouTuberów mogę udostępnić mój fragment odcinka w HD. Już jutro wieczorem na moim kanale YT> :)

Wizje w mroku: Tajemnicza moc. Opętany. Pasja

Wizje w mroku: Tajemnicza moc. Opętany. Pasja - Lisa Jane Smith Niesamowicie wciągająca, czyta się bardzo szybko. Jednakże jest to książka typu ,,Przeczytać, wciągnąć się - i zapomnieć" Nie koniecznie wartościowa, ale na pewno przyjemna.

Gorączka w Hawanie

Gorączka w Hawanie - Leonardo Padura Fakt, że akcja dzieje się w tak świetnym miejscy ja Kuba - nie wystarczy, żeby napisać świetną książkę.